Vodopády na Ko Changu

Na ostrově je spousta větších či menších vodopádů.
Pro vstup k těm význačnějším je potřeba zaplatit příslušné vstupné - pro cizince 200 B. Místní se chodí k vodopádům koupat a pořádat pikniky.

Vodopád

Than Mayom

Vodopád Than Mayom se nachází poblíž přístavu Than Mayom a vchod k němu je za ředitelstvím Marine National Park. K vodopádu vede dobře značená cesta. Jedná se o sérii tří vodopádů na řece Klong Mayom. Prostřední vodopád je asi 500 m od prvního a poslední je ve vzdálenosti asi 3 km. V oblasti je možné přenocovat ve vlastních stanech. Z místa je krásný výhled na východ slunce.

Klong Nonsi

Malý vodopád s několika kaskádami. Cesta k vodopádu začíná u Ban Dan Mai poblíž Ko Changské policejní stanice.

Vodopád

Klong Plu

Vodopád je přístupný ze západního pobřeží ostrova - a proto je i nejznámější a nejnavštěvovanější na ostrově. Od parkoviště je vodopád vzdálen asi 800m po dobře značené cestičce. Voda padá do "bazénu", kde je možné se vykoupat.

Klong Nung

Cesta k vodopádům zabere asi hodinu a cestou je nutné zdolat velký kámen. Nejvyšší vovopád Ko Changu. Dostat se k němu je výzva, ale odměnou je nádherný kus přírody.

Kheeri Phet

Leží asi 2 km od rybářské vesnice Salak Phet. Vícestupňový vodopád. Během období sucha je možné vylézt až na sedmý stupeň vodopádu Kheeri Phet. Během období dešťů jsou skály kluzké a jejich slézání je nebezpečné.